A Mályi Madármentő Állomás igazán kitesz magáért. Bőven túltesznek a nevükben vállalt feladatnál, hiszen a madarakon túl mindenféle bajba jutott vadállat szerető gondoskodásban részesül náluk. Éppen sünöket nevelnek, valamint szabályos gólyaóvodát és iskolát tartanak fent. A legújabb mentésük sikamlós lakókkal gyarapíthatja az állatseregletet.
Az egyik hulladékátvevő telepen találtak a rongyok között rengeteg tojást. Az egyik ott dolgozó látott is egy kígyó/sikló forma, egy méternél nagyobb méretű állatot. A tojások félig leperegve, egymáshoz és a környező rongyokhoz tapadva, a rongyok között és alatt helyezkedtek el. A tojásokat és a siklót/kígyót ma is észlelték. A madármentők nem kevesebb, mint kilencven tojást számoltak össze. Valószínű, hogy több sikló tett le ennyi tojást ugyanarra a helyre. A tojásokat a nemzeti parkkal történt egyeztetés után elszállították, mivel kilátástalannak bizonyult az adott hely és helyzet. Jelenleg keltetőben várják sorsukat. Ha már egy is kikel, akkor is boldogok lesznek, mert ott vége lett volna mindegyiknek. – írják a Madármentő Állomás Mályi Facebook oldalán.

A Mályi Madármentő állomáson mindig sok a vendég. A gólyától a fecskén át cinegéig és a még apróbb madarakig, valamint a kiscicától a hörcsögön és nyuszin át a mókusokig, kisállatok garmadája lel menedéket a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei családi házban. A madarak és kisállatok befogadására alkalmas állomáson áramütést szenvedett, vagy egyéb módon sérült állatok, és elárvult kicsinyeik érkeznek minden nap. Lehoczky Krisztián és felesége még 2013-ban alapította a Mályi természetvédő egyesületet és onnantól kezdve sokan folyamatosan hozzájuk fordulnak segítségért, akik a megyében és azon túl is látszólag sérült, beteg állatokkal találkoznak. A Hortobágyi és az Aggteleki Nemzeti Parkkal is folyamatosan kapcsolatban állnak.
Ha mindegyik tojás kikel, bizonyára a láb nélküli hüllők alkotják majd a díszes kompánia legnagyobb számú csoportját, amit jelenleg a harmincegy kis gólya alkot, akik mérhetetlen mennyiségű húst (főleg csirkét) képesek elfogyasztani. A gólyák nagy része azért került hozzájuk, mert egyik szülő áramütés áldozatává vált és társa egyedül képtelen táplálni a kicsiket.
A 444 is tudósított arról, amikor 2018-ban Lehoczky úr egy mindkét lábára megbénult egerészölyvvel sétált be az ElMŰ-ÉMÁSZ épületébe, hogy nézzék végig, amint elaltatják, mert megunta a folyamatos, halogató levelezést a sok sérült állat miatt. Évente akár négyszázezer madár is elpusztulhat a villanyvezetékek okozta áramütések miatt. Sok szárnyas jószág pedig örök életére megrokkan. A súlyos eseteket sajnos el kell altatni. Egyik posztjában Lehoczky Krisztián már szinte beletörődve emelte ki, hogy az áramszolgáltató felé bármilyen módon jelezte, változtasson a hozzáállásán, azok semmit nem léptek az állatok megmentése érdekében.
Fotó és forrás: Madármentő Állomás Mályi Facebook oldala
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!